Jak załatwić licznik na kartę?

Wszystko o licznikach przedpłatowych i cenach energii

Jak załatwić licznik na kartę?

Czerwiec 8, 2017 Uncategorized 0

Licznik przedpłatowy to dobre rozwiązanie dla np. właścicieli domków letniskowych. Co trzeba zrobić, aby dystrybutor energii założył nam taki licznik? Złożyć wniosek o licznik przedpłatowy.

Licznik pre-paid

Licznik przedpłatowy na samym początku, jak tylko wszedł na polski rynek energetyczny, był montowany jedynie u tych odbiorców, którzy w ciągu 12 miesięcy minimum dwukrotnie miało problem z terminowym regulowaniem należności za prąd. Obecnie tego rodzaju urządzenie rozliczeniowo-pomiarowe jest coraz bardziej dostępne, chociaż nie wszystkie firmy energetyczne mają je w swojej ofercie. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku lokalu, z którego korzystamy sezonowo (np. domek letniskowy) czy który wynajmujemy ( lokator nie zadłuży się u dostawcy energii).

Wniosek o licznik na kartę

O licznik na kartę należy wystąpić do firmy energetycznej – w tym celu składamy wniosek o licznik przedpłatowy. Co ciekawe dostawcy energii nie udostępniają wzorów takiego wniosku, dlatego należy go sporządzić samodzielnie. Podajemy w nim swoje dane kontaktowe, adres punktu poboru energii i powód, dlaczego chcemy posiadać licznik prądu na kartę (np. mieszkanie przeznaczone na wynajem, domek letniskowy). Pamiętajmy, że dystrybutor energii ma prawo odrzucić nasz wniosek o instalację licznika przedpłatowego. W większości przypadków trzeba także zapłacić za urządzenie oraz jego montaż.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *