Licznik na kartę Tauron

Wszystko o licznikach przedpłatowych i cenach energii

Licznik na kartę Tauron

Czerwiec 8, 2017 Uncategorized 0

Działający w części północno-zachodniej Polski Tauron umożliwia zamontowanie tzw. licznika przedpłatowego. Jak załatwić prąd na kartę w Tauronie?

Wniosek o licznik przedpłatowy

W Tauronie tak jak w przypadku innych firm energetycznych należy złożyć odpowiedni wniosek. W nim podajemy przyczynę, dlaczego chcemy mieć zamontowany licznik pre-paid. Odbiorcy najczęściej wnoszą o instalacje takiego licznika z uwagi na wykorzystanie danego lokalu tylko sezonowo lub przeznaczenie go na wynajem. Dystrybutor energii ma prawo odmówić instalacji licznika przedpłatowego, nawet w przypadku gdy odbiorca chce pokryć koszty tego urządzenia oraz jego montażu.

Doładowanie licznika przedpłatowego

Doładowanie do licznika Tauron można zakupić w sklepach, stacjach paliwowych, marketach i innych punktach sprzedaży, z którymi dostawca zawarł umowę. Aby zakupić „porcję” energii wystarczy podać kasjerowi kwotę, za którą chcemy kupić prąd oraz kartę identyfikacyjną licznika. Na otrzymanym paragonie znajduje się kod, który należy wbić do licznika przedpłatowego. Doładowanie można także zakupić poprzez infolinię Tauron oraz eBOK Tauron.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *