Licznik przedpłatowy Energa

Wszystko o licznikach przedpłatowych i cenach energii

Licznik przedpłatowy Energa

Czerwiec 29, 2017 Uncategorized 0

Energa to chyba pierwsza firma energetyczna w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty liczniki na kartę.

Licznik na pre-paid

Prąd na kartę działa podobnie jak telefonia komórkowa na kartę. Aby korzystać z energii elektrycznej trzeba najpierw zakupić porcje energii. Dzięki takiemu urządzeniu rozliczeniowo-pomiarowemu można wydatki na energię rozłożyć w czasie.

Kod energetyczny

Licznik przedpłatowy ma specjalną klawiaturę, za pomocą której wpisuje się kod energetyczny, który składa się dwudziestu cyfr. W przypadku licznika na kartę Energa na klawiaturze najpierw wciskamy klawisz #, czekamy na pojawienie się C____ i dopiero wówczas wpisujemy kod energetyczny. Po wpisaniu kodu powinien się pojawić komunikat czy kod jest poprawny czy niepoprawny. Jeśli wpisany kod jest poprawny to na wyświetlaczu pojawi się również liczba zakupionych kilowatogodzin. Warto zaznaczyć, że zakupiony kod kupuje się z specjalną kartą, która jest przypisana do danego licznika. To oznacza, że kupiony kod można wykorzystać tylko w danym liczniku.

Oferta Energi

„Prąd bez ryzyka” to oferta i, dla osób które chcą posiadać licznik na kartę Energa. Do wyboru są dwa warianty: jednofazowy oraz trójfazowy. Energa proponuje opłatę jednorazową za licznik lub opłatę miesięczną pobieraną przez 48 miesięcy. Kod energetyczny można zakupić poprzez sieci VIA Moje Doładowania i BluePay, przez stronę internetową Energi albo eBOK Energa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *