Licznik przedpłatowy

Wszystko o licznikach przedpłatowych i cenach energii

Licznik przedpłatowy

Czerwiec 7, 2017 Uncategorized 0

Co to jest licznik przedpłatowy? Na czym polega system pre-paid? Czy warto kupować prąd na kartę?

Kontrola wydatków na prąd

Większość odbiorców energii najpierw zużywa prąd, a dopiero później otrzymuje od firmy energetycznej do opłacenia rachunek. Pewnie wielu konsumentów było zaskoczonych wysokością otrzymanej faktury za energię elektryczną. Kontrola wydatków to chyba największa zaleta licznika przedpłatowego. Posiadając taki licznik najpierw zakupujemy za daną kwotę określoną ilość energii, a następnie z niej korzystamy.

Posiadanie licznika przedpłatowego

Na początku licznik przedpłatowy był montowany tylko u tych odbiorców, którzy regularnie mieli problem z regulowaniem opłat za prąd. W tej chwili możliwość założenia licznika na kartę mają wszyscy odbiorcy energii. To rozwiązanie jest proponowane szczególnie właścicielom domków letniskowych oraz mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Doładowanie licznika pre-paid

Licznik przedpłatowy doładowuje się za pomocą kodu, który wbija się na klawiaturze licznika. Doładowanie można zakupić w Biurze Obsługi Klienta, w sklepach, marketach czy przez Internet.

Opłaty dystrybucyjne

Oczywiście posiadacze liczników na kartę płacą podobnie jak inni odbiorcy za usługę dystrybucji energii elektrycznej. Opłaty dystrybucyjne są pobierane przy każdy pierwszym doładowaniu w danym miesiącu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *