Prąd na kartę

Wszystko o licznikach przedpłatowych i cenach energii

Prąd na kartę

Czerwiec 7, 2017 Uncategorized 0

Coraz więcej odbiorców decyduje się na prąd na kartę. Wymaga to jednak założenia licznika przedpłatowego.

Co to jest pre-paid?

Rozliczenia z firmą energetyczną w systemie pre-paid polegają na tym, że odbiorca energii najpierw musi zakupić prąd, a dopiero później może z niego korzystać. Kod energetyczny z zakupioną porcją energii należy wprowadzić za pomocą klawiatury do licznika przedpłatowego.

Kto oferuje prąd na kartę?

Nie wszystkie firmy energetyczne mają jednak w swojej ofercie prąd na kartę. Taką propozycję mają np. Energa i Enea. Generalnie licznik przedpłatowy zakładają dystrybutorzy energii elektrycznej, ofertę prądu na kartę mają właśnie sprzedawcy którzy w swojej grupie mają dystrybutorów.

Kto może mieć prąd na kartę?

Licznik przedpłatowy jest obecnie dostępny dla wszystkich odbiorców. Początkowo jednak był on montowany tylko i wyłącznie tym odbiorcom, którzy notorycznie mieli problem z regularnym opłacaniem rachunków. O prądzie na kartę powinni pomyśleć szczególnie osoby, które wynajmują mieszkanie oraz właściciele domków letniskowych. Liczniki pre-paid z pewnością ułatwiają kontrolę nad wydatkami na energię elektryczną. Pamiętajmy też, że dystrybutor energii elektrycznej za licznik przedpłatowy oraz jego instalacje może naliczyć opłatę, która może wynieść nawet kilkaset złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *